RODINNÉ DOMY A VILY

Osvětlení2018-06-25T12:09:29+00:00

Osvětlení

Řízené osvětlení šetří energie a zvýší komfort a zabezpečení. Stmívání svítidel v obývacím pokoji nebo ložnici umožňuje dosáhnout příjemné úrovně osvětlení v každém okamžiku. Ovládání a aktivace předem nastaveného scénáře je možná pomocí mobilní aplikace a také lokálním ovládacím displejem či tlačítkem.

Technické řešení pro řízení osvětlení záleží především na typu zvoleného svítidla. Automatizační systém dokáže integrovat analogové a DALI řízení. Velmi oblíbené je barevné LED osvětlení, a to díky své cenově dostupnosti a možnosti vytvoření příjemné atmosféry barevným světlem a různými scénáři, například party, relax, noční apod.

Pro zvolení správného technického řešení je nutné znát typy zvolených svítidel již v době projektování. Každé řešení vyžaduje specifické kabelové rozvody a po realizaci elektrorozvodů mohou být případné změny nákladné. Je také dobré výběr svítidel předem optimalizovat s ohledem na řešení automatizace a nákladů.

chci studii zdarma

Jednotlivá svítidla nebo místnosti lze lokálně ovládat vypínačem nebo mobilní aplikací (Android i iOS), automatizační systém navíc umožňuje ovládání předem definované skupiny svítidel či místností. Příkladem je funkce central-off při odchodu, která vypne všechna světla v domě. Dále lze vytvořit různé scénáře osvětlení a zahrnout do nich ovládání svítidel v místnostech. Scénáře osvětlení lze kombinovat s dalšími funkcemi, např. ovládáním rolet a žaluzií, topení a klimatizace apod. Také lze nastavit zpožděné vypínání, například za 5 minut od aktivace scénáře.

Během dovolené lze nastavit i bezpečnostní scénáře, např. nahodilé rozsvícení pro odrazování oportunistického zloděje. Také venkovní osvětlení, popř. záclony či venkovní rolety lze začlenit do podobného scénáře.

IoT (internet věcí) a technologie beacon přináší další technické možnosti pro řízení osvětlení, které jsou ekonomické a spolehlivé.

Hlavní výhody:
– Automatizace osvětlení,
– Přednastavené scénáře pro různé příležitosti,
– Osvětlení reagující na pohyb osoby či denní světlo,
– Simulace přítomnosti osob v domě,
– Ekonomičnost a spolehlivost.

Máte otázku ohledně našich služeb?
Chcete se dozvědět, jak můžeme spolupracovat?
Rádi byste poptali automatizaci pro váš hotel, dům, byt či jinou nemovitost?

Kontaktujte nás