RODINNÉ DOMY A VILY

Rolety a stínění2018-06-25T12:08:53+00:00

Rolety a stínění

Automatizovat lze také stínící techniky. Dodavatele stínící techniky běžně nabízejí vlastní ovládací aplikaci, ta ale zpravidla nepřináší výhody integrace jako v případě automatizace. S ohledem na orientaci domu lze využít sluneční odpoledne v zimě a dohřívat místnosti na jižní straně místo vytápění nebo naopak v létě zatáhnout rolety a zbytečně neklimatizovat jižní místnosti. Hlavně to je další opatření, které ušetří energii a přinese úsporu. Taková malá opatření v každodenním životě se sčítají a za čas přinesou značnou úsporu pro individuální domácnost a snížené CO2 a skleníkových plynů pro celou planetu.

Automatizace zvládne ovládat venkovní rolety, žaluzie nebo závěsy uvnitř domu, nastavit scénáře samostatně nebo v kombinaci s dalšími funkcemi, například osvětlením. Scénáře se mohou různit večer (například v obývací místnosti spojené s osvětlením), během relaxace, party nebo po probuzení (například na straně výhledu z okna). Lze také nastavit scénáře aktivující nahodilé funkce při nepřítomnosti a dovolených a tak simulovat přítomnost osob v domě. Ve večerních hodinách lze tento scénář navíc kombinovat s osvětlením v domě ve vybraných místnostech či nahodile.

chci studii zdarma

Integrace venkovních rolet s automatizací dále zajistí propojení s meteostanicí pro prevenci poškození rolet při silném větru a vichřici.

Hlavní výhody:
– Integrace rolet a stínění s osvětlením,
– Inteligentní využívání orientace domu,
– Úspora pro individuální domácnost a snížené CO2,
– Přednastavené scénáře,
– Simulace přítomnosti osob v domě.

Máte otázku ohledně našich služeb?
Chcete se dozvědět, jak můžeme spolupracovat?
Rádi byste poptali automatizaci pro váš hotel, dům, byt či jinou nemovitost?

Kontaktujte nás