RODINNÉ DOMY A VILY

Topení a klimatizace2018-06-25T12:08:16+00:00

Topení a klimatizace

Automatizace přináší nejen úspory za energie, ale také zlepšuje komfort uživatelů. Inteligentní systém automatizace umožňuje rozsáhlou konfiguraci provozu dle potřeby uživatelů a jejich rozvrhu (pracovní den, víkend, dovolená, noční režim apod.), denní a sezonní teploty a klimatických podmínek, typu vytápění či klimatizace. Systém dále nabízí režim vytápění domu v době nepřítomnosti nebo pro jednotlivé místnosti, a také scénáře pro vyšší komfort a úspory. Kromě toho umožňuje kombinovat více zdrojů energie či tepla, řídit větrací systém domu a stejně tak i podlahové topení. Systém vylučuje současný provoz topení a klimatizace. Prostřednictvím mobilní aplikace (Android i iOS) uživatel provádí nastavení systému a zadání pokynu vzdáleně.

Automatizace má vlastní termostat. Měření teploty teplotním čidlem v jednotlivých místnostech je samozřejmostí. Čidla v oknech nebo dveřích jsou důležitá i pro detekci otevřených oken nebo dveří, což je zdroj ztráty tepla při topení nebo chlazení. Dokáže ovládat elektrické termohlavice, ventily, fan-coily, klimatizační split jednotky a další podobná zařízení. Také dokáže komunikovat se systémem měření a regulace (MaR), který řídí kotel, popř. klimatizaci. Nejlepšího efektu se z hlediska úspory a komfortu dosáhne, je-li automatizace nadřazeným systémem ve vztahu k MaR a klimatizaci. Nekvalitním a neefektivním řešením je situace, kdy jsou systémy paralelní, i když mezi sebou komunikují.

chci studii zdarma

IoT umožňuje další zlepšení provozu a monitorování topení a klimatizace při nízkých investičních a provozních nákladech. Jasným příkladem je kontrola kvality vzduchu (CO2, vlhkost) v domě se zpětnou vazbou na větrání a klimatizaci. Je také příležitostí pro částečnou modernizaci starších systémů topení a klimatizace za ekonomických podmínek.

Hlavní výhody:
– Úspora energie,
– Vyšší uživatelský komfort,
– Detekce otevřených oken či dveří,
– Rozsáhlé možnosti konfigurace,
– Možnost využití IoT.

Máte otázku ohledně našich služeb?
Chcete se dozvědět, jak můžeme spolupracovat?
Rádi byste poptali automatizaci pro váš hotel, dům, byt či jinou nemovitost?

Kontaktujte nás